biuro@agrofortis.pl

+48 881 313 771

 

Mazury - to tutaj wiele osób odnalazło swoją oazę. Dla licznych jest to idealne miejsce do życia, pracy i założenia rodziny.

 

POWIETRZE

 

Warmia i Mazury mają najczystsze powietrze spośród wszystkich regionów naszego kraju. Zostało to potwierdzone naukowo. Powietrze na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego naukowcy zakwalifikowali do klasy A czyli najwyżej. Na Mazurach według raportów

powietrze jest 2-3 razy mniej zanieczyszczone niż w innych częściach Polski i najniższe niż przyjęte normy bezpieczeństwa.

 

 

PRZYRODA

 

Nie bez powodu Mazury nazywane są Krainą Tysiąca Jezior. Na całych Mazurach można doliczyć się ich ok. 2600. Niewątpliwie Warmia i Mazury to jeden z najbardziej atrakcyjnych regionów w Polsce, pod względem walorów przyrodniczych. Niekończące się kompleksy leśne, liczne parki krajobrazowe i rezerwaty przyrody- to wszystko przemawia za wyjątkowością tego regionu.

 

 

ATRAKCJE

 

Zabytki architektoniczne bardzo wzmacniają atrakcyjność tego  miejsca dla tych, którzy cenią sobie historię. Bardzo dobrze zachowane zamki biskupie i krzyżackie w Olsztynie, Lidzbarku Mazurskim i Nidzicy to kierunki często wybierane na rodzinne wycieczki. Mazury to również liczne miejsca rozrywki. Doskonale rozwinięta infrastruktura rekreacyjna daje wiele możliwości. Spływy kajakowe, żegluga lub relaks na plaży miejskiej w Centrum Sportowo- Rekreacyjnym Ukiel. Znajdziemy tu świetnie zagospodarowany wodny plac zabaw, wypożyczalnie sprzętu sportowego, skatepark i liczne ścieżki rowerowe.

 

 

UDOGODNIENIA

 

Warmia i Mazury mogą pochwalić się łatwą logistyką, głównie za sprawą ekspresowej 7 która łączy Kraków, Warszawę i Gdańsk oraz liczne drogi krajowe. Mazury to również 1,2 tysiąca kilometrów linii kolejowych, która zapewnia połączenie między największymi miastami. Na uwagę również zasługuje Port Lotniczy Olsztyn-Mazury, który został uruchomiony w 2016 roku.

 

Dlaczego Warmia i Mazury?

12 stycznia 2022